Ultrahangos vizsgálatok fontossága a sportsérülések diagnosztizálásában

A rendszeres testmozgás előnyeiről már számos alkalommal írtunk, most pedig azt szeretnénk áttekinteni, hogy milyen szerepe van az ultrahangos vizsgálatoknak a különféle sportsérülések diagnosztizálásában.
A bemelegítés hiánya, az ízületek túlterhelése sportsérülésekhez vezethet
Az egészséges életmód szerves része a sport, a testmozgás, de ez sajnos olykor sérülésekkel, ízületi és izomfájdalmakkal járhat. A leggyakoribb sportsérülések a ficamok és a rándulások, de a különféle izomsérülések, térdsérülések és a túlterhelésből adódó, hosszabb ideig fennálló ízületi- és porcsérülések is igen gyakoriak.
Általánosságban elmondható, hogy a sportsérülésekben leginkább érintett testrészek a bokák, a térdek, a vállak, valamint a könyökök, de a hát- és derékpanaszok is rendszeresek.
Egy sportsérülés lehet egy óvatlan, rossz mozdulat következménye, de akár a megfelelő bemelegítés hiányából vagy éppen a túlterhelésből is adódhat. A sportsérülések többsége akut fájdalommal jár így, ha megtörténik a baj, nem éri meg házi módszerekkel kísérletezgetni, inkább célszerűbb egy szakorvost felkeresni a problémával.
A pontos diagnózis a célzott kezelés kulcsa, ehhez pedig szinte nélkülözhetetlen, hogy a megfelelő ultrahangos vizsgálaton is túlessen. Ameddig a csonttörések és repedések kizárásához röntgenfelvétel készül, addig az ízületek, porcok, ínak és ínszalagok vizsgálatához az ultrahangos technológiát hívjuk segítségül.
A mozgásszervi ultrahang előnyeiről
- teljes mértékben fájdalommentes;
- viszonylag gyorsan elvégezhető;
- nem terheli sugárzással a testet;
- nagy pontosságú eredményt ad;
- bármennyiszer megismételhető.
Milyen sportsérüléseknél alkalmazunk ultrahangos vizsgálatot?
- izomsérüléseknél;
- porcsérüléseknél és porckopásos tüneteknél;
- ínszalagszakadásnál;
- ín- és ínhüvelysérüléseknél;
- alagút szindrómánál;
- gyulladásoknál, duzzanatoknál.
Hogyan zajlik a sportsérülések ultrahangos vizsgálata?
A sérülés típusának és az érintett testrésznek megfelelően, a vizsgálat ülő vagy fekvő helyzetben történik. Miután a páciens szabaddá teszi a területet, a vizsgálatot végző szakorvos egy speciális gélt visz fel közvetlenül a bőrre. Ez a gél az ultrahang vizsgálófejének megfelelő működését támogatja. Egy ultrahangos vizsgálat általában 10-15 percig tart és nem igényel semmiféle előkészületet.
Kérjen időpontot még ma, jelentkezzen be hozzánk ultrahang vizsgálatra!