PUMPEDLIVEL A TOROKFÁJÁS ELLEN!
Hogy télen megfázunk, talán még rendben is van. De nyáron? Hiába tél vagy nyár, a torokfájás a bacilusoknak, a bolondos időjárásnak és a helytelenül használt klímaberendezésnek köszönhetően olykor a legnagyobb hőségben is menthetetlenül lecsap ránk! De mit tehetünk a mielőbbi gyógyulásért, és vajon melyek azok az alternatív módszerek, amik túlmutatnak a forró húslevesen, a kiadós pihenésen, a szopogatós tablettákon és a forró teán? Mindenképpen valami finomság!
A JÉGKRÉM
Mindig tudunk egy jó okot a fagyira. Ismerjük az érzést, amikor annyira fáj a torkunk, hogy nyelni sem tudunk, és mintha minden egyes próbálkozásnál egy recés vajazó késsel esnének nekünk? A fagyi erre is tökéletes megoldást! Nem feltétlenül a krémes, dupla csokis változatra gondolunk, sokkal inkább a vizes-jeges, sorbet jellegű élvezetre. Funkcióját tekintve mindkét típus tökéletes, hiszen a lényeg, hogy átmenetileg hűtse a torkunkat. Ahhoz, hogy a jeges élmény ne csak a területet zsibbassza, de ezzel együtt vitaminokat is juttassunk szervezetünkbe, válasszuk a gyümölcsös alapúakat, amit akár otthon is elkészíthetünk. De csak azért, hogy mindig kéznél legyen! Ha valamilyen számunkra érthetetlen oknál fogva mégsem lenne a fagyasztó dugig jégkrémmel, a jégkockát is bevethetjük, mint torok-megmentő hadsereget.
GYÓGYÍTÓ MÉZ
A méz torokfájás ellen nem újdonság, hiszen szirupos textúrája, ahogy finoman selymes bevonatot képez az égő torkunkon nem csak csillapító, de antimikrobiális hatóanyagai is hatékonyan segítik a mielőbbi gyógyulást. Allergia esetén érdemes a mézzel óvatosan bánni, nehogy a benne lévő pollenek még nagyobb problémát okozzanak.
PUMPEDLI CUKOR
Mi „pupedli”-nek hívjuk, valamiért ez így maradt meg saját szóhasználatunkban, de bárhol is említjük, mindenki pontosan tudja, hogy miről van szó. Azt viszont talán már kevesebben, hogy a „pupedli” cukor növényi alapú, és már az egyiptomiak is használták torokgyulladás ellen. A fehér mályva gyökerében lévő anyag ugyanis valóban csillapítja a tüneteket, így annak gyökerét pépesre zúzták, és némi cukorral összefőzték. Átszűrve az édes szirupot hagyták kihűlni, majd feldarabolva fogyasztották. Ma már természetesen a tömeggyártás biztosítja számunkra az édes falatokat, amit akár teába, kávéba vagy forró csokoládéba is tehetünk, hogy kicsit visszarepítve bennünket a boldog gyerekkorba, élvezhessük a pillecukor fájdalomcsillapító hatását. Is.
+1 PÁRÁSÍTÓ BERENDEZÉS
Ugyan se nem édes, se nem sós, mégis bevettük a torokfájás elleni hasznos elemek közé. A száraz levegő torokfájástól függetlenül kellemetlen, ezért javasolt az általános használata. Ha gyulladás, bacilus, esetleg vírus okozta fertőzés miatt nehezen vesszük a levegőt, célszerű bedurrantani a párásítót. Ez a praktikus masina kis helyen is elfér, és éppen annyi nedvességgel tölti meg a levegőt, hogy csökkentve a tüneteket megkönnyíti a levegővételt.
A fenti édes eljárások természetesen nem helyettesítik az orvosi vizsgálatokat, azok tűzoltásra, kiegészítő kezelésre alkalmasak. Amennyiben a fájdalom rövid időn belül nem csillapodik, úgy mindenképpen javasoljuk profi szakember felkeresését.
Inspiráció: health.com
Forrás / Fotó: Google
Szerző: Eat, Move & Smile