Mit tehetünk a visszér megelőzéséért?

2025-02-24 by nposition
pexels-thelazyartist-1446524.jpg

A visszér megelőzhető, kialakulásának esélye akár csökkenthető is, ha odafigyelünk az étkezéseink minőségére és a rendszeres testmozgásra. Ugyanakkor bizonyos életmódbeli tanácsok betartásával sokat javíthatunk a már kialakult visszér állapotán is.

Mi is az a visszérbetegség?

Állómunka, ülőmunka, mozgásszegény életmód, elhízás, de még genetikai hajlam is állhat a visszérbetegség hátterében. A vénák kóros mértékű kitágulását jelenti a visszérbetegség, ami ronthatja az érintett végtag vérkeringését, de maga az elváltozás hajlamosító tényezője lehet a trombózisnak is. Ugyan a kialakult visszeret meggyógyítani már nem lehet, de az állapotromlás ellen igenis sokat tehetünk. Sőt, ha eddig még elkerült minket a visszérbetegség, a jó hír, hogy még időben lehetünk és akár meg is előzhetjük a későbbi problémákat.

Gyakorlati tippek a visszér megelőzéséért

Azoknak, akik hajlamosak lehetnek a visszérbetegség kialakulására, jobban oda kell figyelniük a megfelelő folyadékbevitelre. Ez egy olyan evidencia, amit számos egészségügyi probléma esetén hangsúlyozunk, a visszérbetegség apropóján pedig azért, mert a kellő folyadékbevitellel megakadályozható a vér besűrűsödésé, ami köztudottan negatív hatással van a vérerekre.
Ha ülő- vagy állómunkát végzünk, nagyon fontos, hogy rendszeresen átmozgassuk a végtagjainkat. A lábak túlterhelése, a sok ülés vagy állás egyaránt káros hatással lehet a láb vérellátására, így erre is fokozottan oda kell figyelnünk. Nagyon sokféle, ülő- és állóhelyzetben is végezhető visszértorna létezik, így érdemes lehet ezekkel a gyakorlatokkal közelebbről is megismerkednünk.

Egyéb életmódbeli javaslatok a visszérbetegség megelőzéséért

  • Legyen a mindennapjaink része a mozgás: séta, kerékpározás, úszás egyaránt hatásos lehet a visszérbetegség megelőzésében, kezelésében.
  • Kerüljük a zsíros, koleszterin dús ételek fogyasztását, mert ezek az érbetegségek szempontjából kockázati tényezők. Ugyanez érvényes a sóban és nátriumban gazdag élelmiszerekre is.
  • Igyekezzünk tehermentesíteni a lábainkat, próbáljuk optimalizálni a testsúlyunkat!
  • Alkalomadtán egy célzott masszázs is jót tehet a keringésnek.

 

Érsebészeti magánrendelésünkön minden további, visszérbetegséggel kapcsolatos kérdésére választ kaphat. Ne habozzon, keresse fel mielőbb szakorvosainkat, foglaljon már most időpontot online vagy telefonon!

Magánklinika a 10 – 16 kerület határán

 

Az Ezüstfény Magánklinika 2014 augusztusában indult. Büszkék vagyunk arra, hogy három és fél év alatt több mint 31000 páciens közel 49000 alkalommal fordult hozzánk egészségügyi problémájával és tisztelt meg minket bizalmával. Családi vállalkozásként mindig a magas színvonal megtartására törekszünk, ezért a páciensközpontú betegellátás mellett, folyamatos fejlesztésekkel és bővítésekkel garantáljuk orvosaink és betegeink számára a lehető legjobb körülményeket a gyógyításhoz és gyógyuláshoz egyaránt. Személyes jelenlétünkkel mindig igyekszünk figyelemmel kísérni pácienseink reakcióit, véleményeit és azt, hogy miben lehetnénk még jobbak. Talán ez az, ami megkülönbözteti magánrendelőnket a többitől. Köszönjük a rengeteg pozitív visszajelzést, ezek sok energiát adnak nekünk a mindennapokban! 2017 ben 24 000 betegellátást végeztünk melyek kapcsán 31 negativ észrevételt kaptunk vagyis a betegek 0,129 % élt kifogással. Sajnos egy kifogásolt eset is sok de mi minden nap azon dolgozunk, hogy betegeink elégedetten távozzanak tőlünk.

Kérjen időpontot online

Kövess minket a Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2018 Ezüstfény Magánklinika