Kivehető vagy rögzített fogpótlás – mikor melyiket válasszuk?

2024-11-25 by nposition
fogpotlas2.jpg

Foghiány esetén a fogpótlás általában nem tűr halasztást. Nem csak esztétikai okok miatt fontos mielőbb túlesnünk rajta, de azért is, mert a hiányos fogazatnak számos egyéb negatív következménye is lehet. Például már néhány hónap alatt csontsorvadás jelentkezhet, a fogsor torzulhat, a fogak fokozatosan eltolódhatnak, de az emésztésre és a beszédre is kihat, ha itt-ott hiányos a fogazatunk. Szerencsére ma már számos modern fogpótlási lehetőség létezik: pácienseink választhatnak rögzített vagy kivehető megoldások közül is. Mindig az adott fogászati probléma, a fogpótlás mértéke, illetve a páciens igénye határozza meg, hogy fogorvosaink melyik fogpótlási típust javasolják.

Praktikus és gyors megoldás a kivehető változat

Kivehető fogpótlás alatt a műfogsort, a protézist értjük. Részleges vagy teljes kivehető fogpótlásra általában akkor van szükség, ha túlságosan sok fog hiányzik, ha az elégtelen mennyiségű csontállomány miatt nem lehetséges az implantátumok használata. Mondhatni a kivehető fogpótlás az egyik legköltséghatékonyabb megoldás, aminek ugyan viselése – főleg a kezdeti időszakban – okozhat némi nehézséget és a protézis tisztántartásáról, speciális „karbantartásáról” is megfelelően kell gondoskodni, ám ezzel mégis gyorsan, egyszerűen lehet visszanyerni a rágófunkciót és újra magabiztosan lehet mosolyogni.

Ha pedig tartósabb megoldást szeretne…

A rögzített fogpótlások közé soroljuk az implantátumokat, a koronákat, a hidakat. Ha egyetlen egy fogat kell pótolni, akkor arra kiváló a korona vagy az implantátum. Ugyan az utóbbi némileg költségesebb, az implantátum tartósság szempontjából messze túlszárnyalja a koronát. Napjainkban a legmodernebb fogpótlási módszer az implantátum, ami nem csak magát a foghiányt oldja meg roppant esztétikusan, de ami szinte ugyanazt a természetes érzetet is adja, mintha visszakaptuk volna az eredeti fogunkat. Itt fontos megjegyeznünk, hogy az implantátum (mesterséges foggyökér) anyaga titán, ami képes a természetes csontszövettel integrálódni.
A fogászati híd már egyszerre akár több fog pótlására is megfelelő megoldást nyújthat, ha egymás melletti fogak pótlásáról van szó, a fogorvosok ezt szokták javasolni. A fogászati híd egy fixen rögzített fogpótlás, ami saját fogra éppúgy rögzíthető, mint adott esetben implantátumra is.

Bizonytalan abban, hogy melyik mellett döntsön? Jól képzett, tapasztalt fogorvosaink segítenek kiválasztani a tökéletes fogpótlási eljárást. Ha Ön is szeretné megszüntetni foghiányát, vagy régi fogpótlását lecseréltetné egy újabb, korszerűbb változatra, jelentkezzen be hozzánk!

Magánklinika a 10 – 16 kerület határán

 

Az Ezüstfény Magánklinika 2014 augusztusában indult. Büszkék vagyunk arra, hogy három és fél év alatt több mint 31000 páciens közel 49000 alkalommal fordult hozzánk egészségügyi problémájával és tisztelt meg minket bizalmával. Családi vállalkozásként mindig a magas színvonal megtartására törekszünk, ezért a páciensközpontú betegellátás mellett, folyamatos fejlesztésekkel és bővítésekkel garantáljuk orvosaink és betegeink számára a lehető legjobb körülményeket a gyógyításhoz és gyógyuláshoz egyaránt. Személyes jelenlétünkkel mindig igyekszünk figyelemmel kísérni pácienseink reakcióit, véleményeit és azt, hogy miben lehetnénk még jobbak. Talán ez az, ami megkülönbözteti magánrendelőnket a többitől. Köszönjük a rengeteg pozitív visszajelzést, ezek sok energiát adnak nekünk a mindennapokban! 2017 ben 24 000 betegellátást végeztünk melyek kapcsán 31 negativ észrevételt kaptunk vagyis a betegek 0,129 % élt kifogással. Sajnos egy kifogásolt eset is sok de mi minden nap azon dolgozunk, hogy betegeink elégedetten távozzanak tőlünk.

Kérjen időpontot online

Kövess minket a Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2018 Ezüstfény Magánklinika