Benőtt köröm kezelése műtéti segítséggel

A benőtt köröm sok felnőtt és gyerek életét teszi nehézzé, ezért fontos, hogy tudjuk, mit lehet tenni a megelőzés érdekében. De mi történik, ha már kialakult az elváltozás?
Benőtt köröm – amit tudni érdemes
A lábkörmök benövése felnőtteket és gyermekeket egyaránt érinthet, és kialakulása legtöbbször a rossz körömvágási szokásokra vezethető vissza. Benőtt köröm túlnyomó többségben a nagylábujjon alakulhat ki, aminek oka a nagylábujj jellegzetességeiből adódik. Ehhez azonban előbb azt kell megérteni, pontosan mit is jelent a köröm benövése.
A lábujjkörmök körüli puha szövetet a körmök tartják a helyükön, így ha a körmöket a természetesnél keskenyebbre vágjuk, a szövetek a köröm felé is elkezdhetnek növekedni. Amennyiben a köröm vágás után növekedni kezd, hamar a kitüremkedő bőr útjába kerülhet, majd a körömsánc alá nőhet, és túlnőhet rajta. Mindennek kockázata a nagylábujj esetében a legnagyobb, hiszen az a többi ujjnál nagyobb mennyiségű puha szövettel rendelkezik.
A benőtt köröm tünetei
Amennyiben a köröm elkezd belenőni a környező puha szövetekbe, nem csak a terület kipirosodását láthatjuk, de duzzadást, váladékozást, gyulladást és komoly fájdalmakat is érzékelhetünk. Gyakori panasz lehet a nyomásra való érzékenység, a fehér vagy sárga genny megjelenése vagy akár a vérzés is. Mivel a benőtt köröm igen fájdalmas, kezelése otthoni módszerekkel kevéssé oldható meg, így a legtöbbször műtéti beavatkozás szükséges.
Körömbenövés kezelése műtéttel
A benőtt köröm műtéti úton való kezelésének leggyakoribb módja a köröm keskenyítése, mely módszer alkalmazásával könnyen elkerülhető a teljes köröm eltávolítása. A beavatkozás során a körömágyat lekeskenyítik, ezért a köröm a korábbinál csak szűkebb részen képes növekedni, és nem nő össze az azt körülvevő puha bőrszövettel.
Mit tehet a benőtt köröm kialakulása ellen?
Noha előfordulhat, hogy bizonyos emberek örökletes úton hajlamosabbak rá, a probléma a legtöbb esetben mégis a helytelen körömvágási szokásokra vezethető vissza. Ez azt jelenti, hogy sokan lekerekítik a lábkörmeiket – különösen a nagylábujjakét. Ez lehet, hogy esztétikai szempontból előnyösnek tűnhet, azonban könnyen utat adhat a benövés kialakulásának. Éppen ezért fontos, hogy körömvágás során minden lábkörmöt egyenes vonalban vágjunk le, de ne vágjuk a körmöket túl rövidre, és a sarkokat se kerekítsük le. Ugyanilyen fontos, hogy a lábak esetében különös figyelmet fordítsunk a higiéniára, ezért kényelmes, jól szellőző cipőt viseljünk, a zoknikat naponta cseréljük, és rendszeresen mossunk lábat.
Ön is a benőtt köröm problémájával küzd, és megszabadulna az állandó fájdalmaktól? Jelentkezzen be szakrendelésünkre online!