A gyomortükrözés szerepe az emésztőrendszeri rákok megelőzésében

2024-07-16 by nposition
Egy-igazan-hasznos-ujevi-fogadalom_1_edit.jpg

A gyomortükrözés (gasztroszkópia) a jelenleg ismert legkorszerűbb vizsgálati módszer a nyelőcső, a gyomor és a nyombél felső része betegségeinek (pl. gyulladás, fekély, rosszindulatú daganat) azonosításához, így kulcsfontosságú szerepet játszik az emésztőrendszeri rákok, különösen a gyomor- és nyelőcsőrák megelőzésében és korai felismerésében.

A gyomortükrözés során egy vékony, rugalmas csövet (endoszkópot) vezetnek be a szájon keresztül a nyelőcsőbe, a gyomorba és a nyombélbe. Az endoszkóp végén egy kamera található, amely lehetővé teszi az orvos számára, hogy részletesen megvizsgálja az emésztőrendszer felső részét.

A gyomortükrözés során az orvos közvetlenül látja a nyelőcső, a gyomor és a nyombél nyálkahártyáját, és azonosíthatja a szerkezeti elváltozásokat, a rákmegelőző állapotokat, mint például a Barrett-nyelőcsövet vagy a dysplasiát (kóros sejtek). A gyomortükrözés lehetőséget ad a gyomorfekélyt okozó helicobacter pylori baktérium kimutatására, amely egyben a gyomorrák egyik fő kockázati tényezője.

A vizsgálat során a pontos kórszövettagi diagnózis, vagyis a rákos vagy káros sejtek azonosításának érdekében szövettani mintavételre, illetve idegentestek, polypok, eltávolítására, vérzéscsillapításra vagy vérzés-megelőzésre is sor kerülhet.

Mikor szükséges a gyomortükrözés?

A gyomortükrözés elvégzése már kisebb panaszok esetén is kiemelten fontos azok számára, akiknek családjában előfordult emésztőrendszeri rák, vagy akiknek egyéb kockázati tényezőik vannak, mint például krónikus gyomorhurut, dohányzás- vagy alkoholfogyasztás.

A gasztroenterológus szakorvos indokoltnak láthatja a gyomortükrözés elvégzését a következő tünetek fennállása esetén:

  • Ismeretlen eredetű hasi fájdalom.
  • Atípusos mellkasi fájdalom.
  • Tartós gyomorégés vagy reflux (GERD).
  • Nyelési nehézségek, tartós rekedtség.
  • Tartós émelygés vagy hányás.
  • Étvágytalanság, ismeretlen eredetű fogyás.
  • Véres széklet vagy véres hányás.

Amennyiben a fenti tüntekeket tapasztalja, fontos, hogy mielőbb szakorvoshoz forduljon.

A dohányzás és az alkoholfogyasztás kerülése, a rostokban, zöldségekben gazdag – egészséges, kiegyensúlyozott étrend követése, az elhízás elkerülése, a rendszeres testmozgás és az orvosi szűrések együtt csökkentik az emésztőrendszeri rákok kialakulásának kockázatát. A korai stádiumban felismert betegségek jelentős mértékben növelik az esélyt a teljes gyógyulásra.

Magánklinikánkon barátságos, kényelmes környezetben – altatásban is végzünk gyomortükrözést, jelentkezzen be hozzánk online gasztroenterológia konzultációra, vagy kérjen tőlünk időpontot telefonon!

Magánklinika a 10 – 16 kerület határán

 

Az Ezüstfény Magánklinika 2014 augusztusában indult. Büszkék vagyunk arra, hogy három és fél év alatt több mint 31000 páciens közel 49000 alkalommal fordult hozzánk egészségügyi problémájával és tisztelt meg minket bizalmával. Családi vállalkozásként mindig a magas színvonal megtartására törekszünk, ezért a páciensközpontú betegellátás mellett, folyamatos fejlesztésekkel és bővítésekkel garantáljuk orvosaink és betegeink számára a lehető legjobb körülményeket a gyógyításhoz és gyógyuláshoz egyaránt. Személyes jelenlétünkkel mindig igyekszünk figyelemmel kísérni pácienseink reakcióit, véleményeit és azt, hogy miben lehetnénk még jobbak. Talán ez az, ami megkülönbözteti magánrendelőnket a többitől. Köszönjük a rengeteg pozitív visszajelzést, ezek sok energiát adnak nekünk a mindennapokban! 2017 ben 24 000 betegellátást végeztünk melyek kapcsán 31 negativ észrevételt kaptunk vagyis a betegek 0,129 % élt kifogással. Sajnos egy kifogásolt eset is sok de mi minden nap azon dolgozunk, hogy betegeink elégedetten távozzanak tőlünk.

Kérjen időpontot online

Kövess minket a Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

Copyright © 2018 Ezüstfény Magánklinika